Utan oss inget Spider.

På Spider Stockholm huserar en skön blandning av kreatörer, varumärkesstrateger, innovatörer och projektledningskonsulter. Några av oss ser du här, men Spiders nät är större än så. Alla har vi olika erfarenheter, idéer och passioner. Det vi har gemensamt är att vi gillar vårt jobb – och att jobba tillsammans. Vi tror på skrattets kraft och gott kaffe.

Hos oss finns personer med lång erfarenhet av marknadskommunikation inom i stort sett alla branscher, b2b, konsumentreklam och samhällsinformation. Här finns också specialister inom destination, samhällsutveckling och hälsa. Men det härligaste med vårt arbete är att vi får nya insikter, på nya marknader, för varje nytt uppdrag.

Karin Leander

Varumärkesstrateg/Art Director
karin@spiderstockholm.se
Telefon: 070-310 98 35

Emma Sandanam

Copy
emma.s@spiderstockholm.se
Telefon: 070-942 28 89

Janne Broman

Varumärkesstrateg
janne.b@spiderstockholm.se
Telefon: 070-539 07 05

Annika Brännström

Copy/Strateg
annika.b@spiderstockholm.se
Telefon: 070-528 84 41

Björn Ekwing Dahlgren

3D Animation/Grafisk design
bjorn.d@spiderstockholm.se
Telefon: 070-655 01 71

Åsa Wærnér

Art Director/Design
asa.w@spiderstockholm.se
Telefon: 070-815 32 12

Elin Stjernholm

Grafisk formgivare
elin.s@spiderstockholm.se
Telefon: 070-222 90 62

Anita Mothander

Produktionsledare
anita.m@spiderstockholm.se
Telefon: 070-714 92 50

Meny